Lisatud ostukorvi
Avaleht / Blogi / Kellele usaldada oma kodulehe tegemine?

Kellele usaldada oma kodulehe tegemine?

25.aprill 2016  /  0 kommentaari  /  kodulehed  /  autor: Kenno Kink
Kellele usaldada oma kodulehe tegemine?

Kui sa pole varem kodulehe tegemise, haldamise ja arendamisega kokku puutunud, siis võib olla raske pakkujaid võrrelda. Räägime selles artiklis, mida võiks kodulehe tegijat valides arvesse võtta.


Eri pakkujate hindu ja töö tegemiseks kuluvat aega on kõige lihtsam võrrelda, aga need pole sugugi ainsad, mida vaadata. (Ei, alljärgnev jutt ei ole sellest, miks sa tingimata peaksid kallima pakkumise valima!) Oma kogemuste põhjalt tahaksime välja tuua veel mõned asjad, mis mõjutavad väga palju seda, kas sinu koduleht hakkab täitma neid eesmärke, mida sellelt võiks oodata, ja kas sina jääd lõpuks tulemusega rahule.

Kas tegija tahab sinuga kohtuda?

Iseäranis siis, kui sa arvutialastes terminites ja numbrites ei orienteeru, oleks tähtis vaadata, kes pakkujatest tahab enne pakkumise esitamist sinuga kokku saada. See näitab tõsist suhtumist oma tegevusse ning on märk, et jutt „läheneme igale kliendile personaalselt ja tema vajadusi arvesse võttes“ on ka tegelikult töökultuuri osa. Lisaks on niimoodi kordi suurem tõenäosus, et pakkumine saab tõesti selline, mis töö mahtu ja aega realistlikult ette kujutab. Nii tellijale kui teostajale on stressirohked need olukorrad, kus töö käigus hakkavad välja tulema asjad, mida ei osatud ette näha või mida tegija kujutas hoopis teistmoodi ette kui tellija.

Kas tegija oskab pakkumise niimoodi lahti seletada, et sa sellest aru saad?

Kui sa tellid kodulehe, siis ei pea sa selle jaoks hakkama endale selle valdkonna mõisteid selgeks tegema. Tegija on see, kelle üks ülesanne (ja seejuures väga oluline ülesanne!) on esitada küsimusi nii, et sa oskad vastata, ja vastata sinu küsimustele nii, et sa saad aru, milliseid valikuid sulle pakutakse, kuidas töö kulgeb ning mille eest sa täpselt maksad.

Usalda oma sisetunnet!

Mõne inimesega tekib kohe klapp ja tunne, et ta saab sinust aru, teisega seda ei juhtu. Et kodulehe tegemise juures on vastastikune mõistmine ja usaldus olulised, siis tasub oma sisemist häält kuulda võtta. Lõppude lõpuks peab kodulehe tegemine aitama sul probleeme lahendada, mitte neid juurde tekitama!


Meie tööst kodulehe tegemisel võid lugeda siit: 3 olulist nõuannet, et kodulehe valmistamine oleks kiire ja tulemuslik, kodulehed ja sisuhaldus. Oma kogemusest e-poodide tegemisel kirjutasime pikemalt siin: 6 küsimust, et e-poe tegemine oleks edukas

Leidsid häid mõtteid? Jaga teistelegi

LISA KOMMENTAAR